Свердлити лунки краще у напрямку вітру, тобто він повинен дмухати вам у спину. Викидати крижані крихти, що утворюються в процесі свердління, потрібно в «супутню» вітру сторону, з протилежного від вас боку лунки.

На незнайомій річці спочатку свердлять лунки поперек річки, поступово віддаляючись від берега. Знайшовши потрібну глибину (залежно від того, яку рибу збираються ловити), роблять лунки вздовж по річці (вгору чи вниз), щоб визначити вир (яму), – там зазвичай накопичується риба. На водоймах зі стоячою водою роблять так само.

Бур або кригобур – це вже не ручна, а механічна зброя, основний інструмент в арсеналі сучасного рибалки-зимника. Він легко свердлить лунки з рівними краями, причому майже безшумно.

Для пробивання лунок і для ходьби першоряддям використовуються довгі пішні, щоб можна, можливо було працювати нею стоячи. Є також невеликі по довжині міні-пішні або спеціальні ручки-пішні на черпаках, ними зручно розкривати не дуже замерзлі. лунки. Слово "бур" означає "свердлильний пристрій", т.е.