Брикет формується пресом за рахунок наявності зв’язуючої речовини – крохмалю. Вугільні брикети не містять у собі жодних шкідливих речовин. У складі: вугілля з березової деревини і крохмаль. Рослинне походження сировини забезпечує виняткову екологічну безпеку під час її використання.

Брикети з кам’яного вугілля можуть бути спресовані двома способами залежно від того, яке обладнання для брикетування застосовується: Штемпельний прес. Нагрітою вугільною сумішшю наповнюються спеціальні форми, в яких вона здавлюється із зусиллям 100-120 МПа. Після охолодження брикети фасуються.

А ось деревне вугілля отримують методом термічного розкладання деревини – піролізу. Попередньо висушену деревну породу поміщають у реторту – замкнуту сталеву місткість, у яку не надходить повітря. Потім ємність встановлюється в спеціальну піч, де і відбувається процес нагрівання.

Брикети зі свого боку робляться з відсіву – вугільної крихти – і зв’язуються крохмалем. Вугільний відсів уже не виробляє смолу. Головна відмінність брикетів від вугілля – більш щільна структура. За рахунок цього хороші вугільні брикети горять у 2-3 рази довше, ніж така сама кількість вугілля.