Історично чача робиться з виноградної макухи, що залишилася після виробництва вина. Цю саму макуху замочують у воді, додають дріжджі і роблять брагу. Процес цей триває від 1 тижня до кількох місяців. До речі, брагу не обов'язково виноградну можуть зробити.

Для виготовлення чачі використовуються некондиційні для виноробства (недозрілі) грона винограду разом з гребенями та віджимання, що залишаються після виробництва вина. При цьому експерти наголошують, що домашнє виробництво неминуче залишає в напої шкідливі домішки, такі як метиловий спирт, фурфурол та інші.

Чача робиться винятково з винахідної основи. Класична версія передбачає використання виноградної макухи, але багато грузинських і абхазьких виробників роблять її просто з менш якісного (зокрема, трохи недозрілого) винограду. Самогон А можна робити на чому завгодно.

Від самого початку виноград роздавлюють, потім отриману масу заливають теплою водою, насипають цукор, накривають кришкою та залишають для бродіння. Щодня слід відкривати ємність та добре перемішувати брагу. Коли бродіння завершується, суміш проціджують та відправляють у самогонний апарат.