При вдиху заражений повітря надходить у коробку, де послідовно очищується від аерозольних частинок за допомогою протиаерозольного фільтра з повітропроникного фільтруючого матеріалу, а потім від пар (газів) хімічно небезпечних речовин у поглинаючому шарі сорбенту (часто на основі активованого вугілля).

До складу фільтруючої коробки входять поглинаючий шар активованого вугілля та протиаерозольний фільтр. Очищення повітря від шкідливих парів та газів відбувається за рахунок хімічного процесу – адсорбції – поглинання парів та газів поверхнею твердого тіла. Як поглинач (адсорбент) використовується шар активного вугілля.

При використанні протигазу фільтруючого типу його користувач дихає навколишнім повітрям, що пройшло очищення у ФПС (фільтруюче-поглинаюча система, далі – фільтр) від шкідливих речовин (газів, пар, аерозолів). Потім очищене повітря потрапляє під лицьову частину та до органів дихання.

Принцип дії протигазу Основна складова частина ГП – це коробка, що фільтрує. Потрапляючи до неї, повітря проходить кілька стадій очищення (залежить від використовуваного фільтра). Як поглинач небезпечних речовин застосовується активоване вугілля.