Нагадаємо, нині єдине діюче в Україні родовище з видобутку золота – Мужіївське. На сьогоднішній день там знаходиться 55 тонн золота, 1 мільйон цинку і свинцю розвіданих запасів. У грошовому еквіваленті – майже 3,8 мільярда доларів. Також на території родовища розташоване сховище відпрацьованої породи.18 січ. 2018 р.

Наразі державним балансом запасів корисних копалин України враховані запаси золота на шести родовищах: Мужіївське, Сауляк (Закарпатська обл.), Бобриківське (Луганська обл.), Сергіївське, Балка Золота (Дніпропетровська обл.) та Клинцівське (Кіровоградська обл.)

На початку ХХІ ст. в Україні відкрито більше тисячі золоторудних об'єктів (родовищ, рудопроявів точок мінералізації): у Карпатській золотоносній провінції — більше 300, в межах Українського щита — 650, у Донецькому регіоні — близько 60, що засвідчує значний золоторудний потенціал України.

Для пошуку золота у воді варто використовувати металошукач з водонепроникною котушкою. Якщо мінералізація місця пошуку викликає багато перешкод, слід поміняти робочу частоту. Крім металошукача, для пошуку золотих самородків знадобиться і додаткове обладнання – лопата і лотки для промивання золота.

Золото часто трапляється у вільному елементарному (самородному) вигляді, як самородки або зерна, у гірських породах, жилах та в алювіальних відкладах.

Мужіївське родовище – єдине діюче в Україні, де знайшли запаси золота. Наразі там знаходиться 55 тонн золота, 1 мільйон цинку і свинцю розвіданих запасів. У грошовому еквіваленті це становить майже 3,8 мільярда доларів. Спершу там золото видобувала державна компанія «Закарпатполіметали».





Золото в України знаходять в різних видах, але якщо в обстежуваному районі присутні золоті розсипи, значить, місце підходить під обстеження.